OUR NATIONAL AND INTERNATIONAL PROJECT (ULUSAL VE ULUSLARARASI PROJELERİMİZ)

Cumhuriyet Bayramı

Okulumuzda Cumhuriyet Bayramı kutlamaları büyük coşku ve sevinçle gerçekleşmiştir. 

Türkiye Cumhuriyetinin kuruluşunun 99. Yıl dönümü kutlamaları için gösterilerini, şiirlerini ve konuşmalarını hazırlayan öğrencilerimizin gururu gözlerinden okunuyordu. 

Biliyoruz ki; çok uzun ve gayet meşakkatli bir sürecin arkasından 13 ekim 1923 'te Ankara başkent yapıldı. Arkasından 29 ekim 1923'te de Cumhuriyet ilan edilmiştir. 29 Ekim 1923 de "Türk Milletinin karakterine ve adetlerine en uygun olan idare biçimi, Cumhuriyet idaresidir." diyerek ilan ettiği Cumhuriyet, Türk Ulusuna bırakılmış en büyük miras ve asla vazgeçilemez bir değerdir. Öğrencilerimizi bu doğrultuda yetiştiriyor ve cumhuriyete sahip çıkacak yeni nesiller olduklarını her fırsatta onlara hatırlatıyoruz. 

Ulu önderimiz Mustafa Kemal Atatürk'ün kurduğu cumhuriyet; olmuş, bitmiş bir süreç değildir. Tam tersine sürekli olarak yeniliklere, değişimlere açık bir süreçtir. Bu önemli görev de gelecekte bu ülkenin yönetiminde söz sahibi olacak olan yani bu ülkenin gerçek sahibi olan çocuklarımıza düşmektedir. Öğencilerimiz bu güzel günde hazırladıkları etkinlikler ile bizlere bunları kanıtlamışlardır.

Çocuklarımıza son olarak Mustafa Kemal Atatürk'ün son sözünü hatırlatıyoruz.

"Cumhuriyeti biz kurduk, onu yaşatacak ve yükseltecek olan sizlersiniz"

CUMHURİYET BAYRAMIMIZ KUTLU OLSUN

 

Test

Form Gönderimi

Tamam