Yenimahalle Kampüs Koleji Etüt Sistemi

Yenimahalle Kampüs Koleji Etüt Sistemi

Yenimahalle özel okullar arasında eşsiz bir yeri olan Yenimahalle Kampüs Kolejinde Rehber Öğretmenlerimiz öğrencilerin fiziksel – motor, bilişsel, sosyal – duygusal gelişim alanlarındaki gelişim süreçlerini takip ederek; öğrencilerimizin kendilerini keşfetmelerine, okula ve çevreye uyum sağlamalarına, bir birey olarak bağımsızlaşmalarına, ilgi ve yeteneklerinin keşfedilmesine destek verir. Yapılan çalışmalar ve değerlendirmeler ile öğrencilerimizin kendini ifade eden, özgüvenli, yaratıcı, problem çözme yeteneği gelişmiş ve mutlu bireyler olmalarını sağlayarak akademik ve sosyal başarılarını desteklemekteyiz.

Yenimahalle Kampüs Koleji’nde Etüt Sistemi

Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik Birimi'nde öğrencilerin gelişim süreçlerini takip etmek, öğrenme stillerini, verimli ders çalışma stratejilerini belirlemek ve doğru meslek seçimine yönlendirmek amacı ile gelişim değerlendirme envanterleri uygulanmaktadır. Bununla birlikte günlük gözlemler, grup çalışmaları, bire bir öğrenci görüşmeleri ile öğrencilerimizin gelişim süreçlerinin takibi yapılmaktadır.

Yenimahalle özel okullar Yenimahalle Kampüs Koleji’nde öğrencilerin gelişim sürecinin takibinde ve desteklenmesinde psikolojik danışman–öğretmen–aile iş birliği büyük önem taşımaktadır. Her dönem randevu sistemi ile bire bir aile görüşmeleri ve velilerimize yönelik seminerler düzenlenmektedir. Öğrencilerin öncelikle mutlu bireyler olarak yetişmesine, sosyal–duygusal alandaki gelişim süreçlerinde gerekli olan becerileri kazanmalarına, kendini ifade edebilen, çözüm üretebilen, grup ile iş birliği yapabilen, empati yeteneği gelişmiş, akademik ve sosyal alanda başarılı bireyler yetişmesine destek olmaktayız.

Yenimahalle özel okullar Yenimahalle Kampüs Koleji'nde öğrenciler gördükleri tüm derslerden günlük olarak ödevlendirilir. Branş öğretmenleri bu ödevlerin kontrollerini her gün düzenli olarak yapar. Haftalık verilen karnede öğrencilerin ödev yapıp yapmadığı, proje ödevi performansı, ders sonunda yapılan tarama testlerinden aldığı notlar, öğrencinin derse katılımı gibi konular yer alır. Öğretmenlerin öğrencilere ödev olarak verdiği sayfa aralıkları idari ödev kontrolümüzde kurucularımız ve birim müdürlerimiz tarafından kontrol edilip mühürlenir. Ödevlerini eksiksiz yapan öğrencilerimiz ödüllendirilir.

Genel Hizmetler Sağlık

Yenimahalle özel okullar arasında eşsiz bir yeri olan Yenimahalle Kampüs Koleji'nde deneyimli hemşiremiz öğrencilerimize ilk yardım ve acil önlemler için tam gün görev yapmaktadır. Hemşiremiz okulumuzda her türlü önleyici sağlık tedbirlerini alır, ilaç tedavisi ve enjeksiyonların düzenli yapılmasını sağlar ve acil yardım alması gereken öğrencilerin hastaneye naklini gerçekleştirir. Yayılma olasılığı bulunan bulaşıcı hastalıklara karşı uyarılarda bulunur. Öğrencilerimizin aşılarının yapılmasında ve gerekli göz, ağız ve diş gibi sağlık taramalarında öğrencilerin yanında bulunur ve revir defterine kaydeder.

 

Test

Form Gönderimi

Tamam