Yenimahalle Özel Okullar Eğitim Biçimi

Ankara Yenimahalle özel okullar eğitim anlayışı

En kaliteli kolej olan Kampüs Koleji olarak her öğrenci için gelişim sürecini takip eder. Sadece anlatan, bilgi aktaran ve not veren değil, öğreten, eğiten, bilginin kalıcı olmasını sağlayan öğretmenlerle birlikte eğitim sürecine başladık.

Yenimahalle özel okulları arasında özel olan Yenimahalle Kampüs Kolejinde öğrencinin akademik başarısını destekler. Öğrencinin desteklenmesinde ve yönlendirilmesinde hem kendini hem de öğrenciyi aktif kılan profesyonel ve uzman kadrosu vardır. Bu kadro ile öğrencilerimize eğitim ve öğretim hizmeti vermekteyiz. Öğrenci velilerinin de sürece aktif katılmasını sağlayarız. Yenimahalle'de özel okul velilerimiz için konferans salonumuzda veli öğrenci iletişimini güçlendirecek seminerler düzenliyoruz. Böylece eğitimin rehberlik yönünü güçlü tutuyoruz.

Öğrencilerin akademik gelişimlerinin yanında, birer birey olarak örf ve ananelerine, milli manevi değerlerine bağlı olması gerekir. Ayrıca aile kavramını bilen, toplumun genel ahlaki kurallarını tanıyan, geleceğimizi emanet edebileceğimiz, sağlıklı ve donanımlı, sorumluluk bilinci yüksek bireyler olarak yetişmesi gerekmektedir. Yenimahalle özel okulları arasında eşsiz olan Yenimahalle Kampüs Kolejinin ahlaki değerleri taşıyan öğretmen kadrosu vardır. Bu kadro, uzman rehberlik birimiyle ve yapıcı disiplin anlayışı ile özel okul öğrencilerimizi geleceğe hazırlıyoruz.

Yenimahalle özel okullarVizyonumuz

Ankara Yenimahalle'de özel okullar arasında özel olan Yenimahalle Kampüs Koleji ülkemizin gelişimine katkı sağlamayı amaçlar. Kendine saygılı, dünya vatandaşı, akademik düşünebilen, Türkçenin yanında en az bir yabancı dili güçlü karakterli bireyler yetiştirmeyi hedefler. Bunun için 18 yıllık tecrübemizle ve deneyimli eğitim kadromuzla Kampüs Koleji olarak hizmete hazırız.  Yenimahalle Kampüs Koleji olarak amacımız Atatürk ilke ve inkılâplarına bağlı kalmaktır. Bu çerçevede milli, ahlaki, manevi ve kültürel değerleri benimseyen, ailesine ve devletine bağlı birey önemlidir. Ayrıca zihnen ve bedenen sağlıklı, karakteri sağlam, hür ve bilimsel düşünebilen, insan haklarına saygılı birey olmazsa olmazımızdır. Amacımız opluma karşı sorumluluğunun bilincinde, ilgi, istek ve becerilerini geliştirerek bilgi birikimine sahip, takım ruhuna uygun hareket eden, kişisel mutluluğa ulaşacağı mesleği seçerek, kendini gerçekleştirmeyi amaç edinmiş bireyleri yetiştirmektir.

EĞİTIM SİSTEMİ

Yenimahalle Kampüs Koleji Yenimahalle özel okulları arasında on yedi yıldır eğitim vermektedir. Bu süreçte eğitim, öğretim, yayın, kurs ve dershanecilik deneyimimiz özel okul eğitimine yansıtılır. Butik okul anlayışından yola çıkarak tüm öğrencilerimize bire bir ilgi ve çalışma ortamı sunmaktayız. Özel okul ve kurs, uzmanlık alanımız olan sınav ve akademik başarı odaklı eğitimimiz sosyal, kültürel, sanatsal, teknolojik, sportif faaliyetler ve yabancı dil eğitimi ile birleştirilir.

Kampüs Koleji Yenimahalle'de özel okullar içinde en donanımı yüksek bir okul olarak öğrencilerin okul dışında ayrıca özel ders ve aktiviteye gitmesine ihtiyaç bırakmaz. Tüm özel okul öğrencilerimiz bireysel eksiklikleri ile ilgili Cumartesi günleri ve hafta içi derslerin bitiminden sonra bire bir ücretsiz özel ders alırlar. Bu konuda ders öğretmeni ve rehber öğretmenin yönlendirmeleri etkilidir.

Ankara Yenimahalle özel okulları içinde özel yeri olan Kampüs Kolejinde velilerimiz sürekli bilgilendirilir. Bu amaçla okulumuzda yapılan çalışmalar, ödevlendirmeler ve aktivitelerden sms, e–mail ve bloglar aracılığıyla haberdar edilirler. Motivasyon, konsantrasyon, verimli ders çalışma, etkin öğrenme, zaman yönetimi, test tekniği ve sınav stratejileri üzerine yaptığımız seminer çalışmalarıyla çıta daha yukarıya taşınır. özel okul anlayışı farklı olan kolejimizde haftanın 6 günü eğitim vardır. Her yönüyle dolu dolu zaman geçiren öğrencilerimiz okuldan ayrılmak istemez ve bir sonraki okul gününü sabırsızlıkla beklerler.

Kampüs Koleji Yenimahalle özel okul Eğitim Kadrosu

Eğitim sisteminin yanında eğitimdeki en önemli unsur öğretmen kadrosudur. Öğretmenlerimiz; tam zamanlı, alanlarında uzman, yıllardır Yenimahalle özel okullar arasında eşsiz olan Kampüs Eğitim Kurumlarında çalışır. Özel Okul öğretmenlerimiz MEB müfredatına ve sınav mantığına uygun ders anlatma tecrübesine sahip, soru yazma konusunda deneyimlidirler. Yenimahalle Kampüs Koleji Öğretmenlerimiz kendilerini sürekli yenilemektedir. Her yıl Ağustos ayında bütün öğretmenler hizmet içi eğitim seminerlerine tabii tutulurlar. Deneyimi, uzmanlığı ne olursa olsun ekip çalışmasının gereği olarak zümre çalışmaları ve zümreler arası çalışmalar haftalık, aylık periyotlarla eğitim koordinatörü, okul müdürü veya müdür yardımcılarının başkanlığında yıl boyu düzenli olarak yapılır.

Ankara Yenimahalle'de özel okullar

Ankara Yenimahalle'de özel okullar arasında önemli bir ayrıcalığı olan Yenimahalle Kampüs Koleji; modern eğitim anlayışı ile hizmet veren bir kurumdur. Öğrenci ve velilerin yanında olabilmek amacıyla kurulmuştur. Uzman kadrosu ile öğrenme odaklıdır ve öğrencileri birebir takibe alır. Anlayışımız, başarısız öğrenci yoktur, sadece hedefini belirlemeyen ve yanlış ders çalışma alışkanlığı olan öğrenci vardır. Amacımız yanlışların önüne geçerek öğrencilerin hedeflerini belirlemesine, sınavlardaki başarılarında ve düzenli ders çalışmalarına destek olmaktır.

Yenimahalle Kampüs Koleji seçkin eğitim anlayışı ve profesyonel ekibi ile ezbere dayalı anlayışın ötesine geçer. Ankara Yenimahalle özel okullar denilince akla gele Yenimahalle Kampüs Koleji, sorgulayan ve araştıran bireyler yetiştirmeyi amaçlar. Birebir takip sonucu öğrencilerin başarılı olmaması için imkân yoktur.

Ankara Yenimahalle'de özel okullar denilince ilk akla gelen Yenimahalle Kampüs Koleji nde öğrencilerin başarılarının artması için akademik eğitim ve konferanslar verilmektedir. Geri dönütlerin başarıyı arttırdığı bilindiği için öğrenciler yakından takibe alınır. Eğitim danışmanı ve öğrenci sürekli iletişim halindedir. Yenimahalle Kampüs Koleji, modern çağın dinamiklerini kaliteli eğitim anlayışı ile harmanlama hedefiyle yola çıktı. İlk günden bu yana profesyonel çalışma yöntemi ve alanında uzman ekibiyle üst düzey hizmet sunan kurum; öğrencilerin geleceğini başarıyla inşa etmeleri için çalışmalarını aralıksız sürdürmektedir.

Ankara Yenimahalle özel okullar, Kampüs Koleji

Yenimahalle Kampüs Koleji, bilişsel eğitim yöntemi ile öğrencilerin geleceğini şekillendirmektedir. Köklü deneyimleri, kaliteyi esas alan hizmet anlayışı ve seçkin eğitim tarzıyla öne çıkarak; sınav yolculuğunda anne babaların ve öğrencilerin rotasını aydınlatan ışık olmaktadır.

Ankara Yenimahalle'de özel okullar denilince ilk akla gelen Yenimahalle Kampüs Koleji; çalışmalarında bilimi ve aklı ön plana koymaktadır. Bu sayede ezbere dayalı ve çağın yeniliklerinden uzak eğitim anlayışı ile değil modern, başarı odaklı eğitim anlayışı ile hareket eder.  Ankara Yenimahallede özel okullar denilince ilk akla gelen Yenimahalle Kampüs Koleji ; anaokuldan 12. Sınıflara kadar eğitim verir. LGS programı, mezun programı ve daha pek çok seviyeye uygun eğitim sağlamaktadır.

Araştıran, sorgulayan ve ezbere değil öğrenmeye odaklanan bireyler yetiştiren Ankara Yenimahalle özel okullar denilince ilk akla gelen Yenimahalle Kampüs Koleji; tüm sınav süreçlerinde ebeveynlerin en önemli destekçisi olmaktadır. Öğrenciler yüksek motivasyona dayalı eğitim modeli ile başarılarını katlarken, velilere sınav sürecinde profesyonel bir hizmet temin etmenin güvenini yaşamak kalır.

Test

Form Gönderimi

Tamam