OUR NATIONAL AND INTERNATIONAL PROJECT (ULUSAL VE ULUSLARARASI PROJELERİMİZ)

kampüs koleji özel ilkokul

İLKOKUL HAKKINDA

Yenimahalle'de Özel İlkokul denilince ilk akla Kampüs Koleji gelir. İköğretim, toplumun temel kültürünü geliştirir. Siyasal, sosyal ve ekonomik sorunların asıl çözüm yeri ilköğretim tabanıdır. Kampüs Koleji İlköğretim eğitim programı, çocuğu yetişkin yaşamına ve bir üst öğrenime hazırlayacak şekilde düzenlemiştir.

İLKOKUL EĞİTİM PROGRAMIMIZ

Kampüs Yenimahalle'de Özel İlkokul, M.E.B ilkokul Eğitim Programında düzenlenen ilke ve amaçlara uygun olarak belirlemiş kazanımlar esas alınarak “YAPILANDIRICI EĞİTİM MODELİ” ve “PROJE TABANLI ÖĞRETİM MODELİ” uygulanır. Uzmanlık alanımız olan sınav ve başarı odaklı eğitimin yanı sıra eğitim programımız sosyal, kültürel, sanatsal etkinlikler, sportif aktiviteler ve yabancı dil eğitimi ile birleştirilir. Bu programlar ve çalışmalar, öğrencilerimizin okul dışında ayrıca bir özel derse veya bir aktiviteye gitmesine ihtiyaç bırakmaz.

Yenimahalle'de Özel İlkokul 'da Tüm öğrencilerimiz bireysel eksikleri ile ilgili ders öğretmeni ve rehber öğretmenin yönlendirmeleri ile cumartesi günleri ve hafta içi derslerin bitiminden sonra birebir ücretsiz özel dersler alırlar. Velilerimiz okulumuzda yapılan çalışmalar, ödevlendirmeler ve aktivitelerden sms, mail ve bloglar aracılığıyla haberdar edilirler.

Yenimahalle'de Özel İlkokullar içindeki oulumuzda her öğrencimize bir eğitim koçu atayarak onun bütün gelişimini takip edilir ve çeşitli rehberlik çalışmaları ile desteklenir. Motivasyon, konsantrasyon, verimli ders çalışma, zaman yönetimi, test tekniği ve sınav stratejileri üzerine yaptığımız seminer çalışmaları ile öğrencilerin akademik gelişimlerine katkı sağlanır. Haftalık verdiğimiz karnelerle öğrencimizin o hafta içerisinde yapmış olduğu çalışmalar, projeler ve ödevlerle ilgili velilerimize bilgilendirme yapılır.

Yenimahalle Özel İlkokullar ve Kampüs Koleji Dil Eğitimi

Yenimahalle Özel İlkokullar Kampüs Koleji’nde yabancı dil eğitimin öneminin bilincinde olarak, İngilizce eğitim sistemimizin temellerini dünya vatandaşlığı çerçevesinde oluşturuyoruz. Amacımız; öğrencilerimizin yabancı dil konusunda hem grammar hem de speaking anlamında yetkin bireyler olmasını sağlamaktır. Bu bağlamda, kayıt aşamasında öğrencilerimizin CLT (Campus Language Test) ile dört temel becerisini (writing, listening, reading, speaking) ölçülür. Native Teacher eşliğinde en az 2 saat Speaking Conversation dersi ile konuşma becerisi desteklenir. Danışmanlı (Grupla) Dil Öğretim Yöntemini (Community Language Learning) kullanan öğrencilerimiz düzenli aralıklarla Oxford Online Practice Test uygulamalarına tabi tutulur.

Kampüs Koleji Yenimahalle'de Özel İlkokul İngilizce öğretmenleri ders içerisinde ve ders dışında öğrencilerle İngilizce konuşarak onların dil öğrenmedeki motivasyonlarını ve şevklerini canlı tutar. Öğretmenlerin derste uyguladıkları İngilizce etkinlikler dil öğrenimini kolaylaştırır. Sınıf içi etkinliklerden bazıları; eşli çalışma, grup çalışması, role play, oyunlar, anketlerdir. Bunun yanında yıl içerisinde okulumuzda düzenlenen Dil Yarışmaları ve Dil Şenliği de keyifli ve öğretici aktiviteler arasında yer alır.

Okulumuzda öğrencilerimizin dil öğrenimi online olarak da desteklenir. Online okuma, dinleme, ses kaydetme programımız RAZKIDS öğrencilerimizin en keyif aldığı programlar arasındadır.

Anaokulu ve İlköğretim’de “Fun Englis Pe Club” ve “Musical and Creative Drama” etkinlikleriyle öğrencilerimiz İngilizceyi yaşayarak öğrenir.

Velilerimiz, K12NET sistemimizden öğrencilerimizle alakalı tüm bilgi, ödev, rapor ve sonuçlara ulaşılabilir. Aynı zamanda, kuvvetli ve efektif veli diyaloğu için Öğrenci Eğitim Günlüğü uygulaması olan Learning Managment System (LMS NEO) online programı da kullanılır.

Atölye Ve Klüpler

ATÖLYELERİMİZ

-Marangozluk Atölyesi

-Hamur Atölyesi

-Seramik Atölyesi

-Ebru Atölyesi

KULÜPLERİMİZ

-Satranç Kulübü

-Doğa Eğitimi ve Çevre Koruma

-Bilim ve Teknoloji Kulübü

-El Sanatları Kulübü

-Kültür ve Edebiyat Kulübü

-Sinema ve Tiyatro Kulübü

-Zeka Oyunları Kulübü

-Fotoğrafçılık Kulübü

-Gezi ve Turizm Kulübü

-Enstrüman Kulübü

-Fen Kulübü

-Iphoneography Kulübü

-Oryantiring

-Eğlenceli Matematik

-Yaratıcı Yazarlık

-Astronomi ve Uzay Bilimleri

Test

Form Gönderimi

Tamam