OUR NATIONAL AND INTERNATIONAL PROJECT (ULUSAL VE ULUSLARARASI PROJELERİMİZ)

kampüs koleji özel ortaokulu

ORTAOKUL HAKKINDA

Yenimahalle'de Özel Ortaokul denilince akla gelen Kampüs ortaokullarında öğrencilerin fiziksel, duygusal, ahlaki, sosyal, zihinsel yönden gelişimi, yeni bir yaşama hazırlanma, meslek seçimi, değerlerine bağlı bir kişilik oluşturması sağlanır. Kampüs Ortaokulu’nda öğrencilerimiz 4 yıl boyunca kendilerini tanıyarak, ilgi ve yetenekleri ile çevresindeki fırsatları yakalayarak hedeflerine ulaşırlar. Öğrenme güdülerini geliştirerek daha fazla öğrenme isteği ile donanırlar. Öğrencilerin daha fazla katılımını teşvik ederek problem çözme ve karar alma süreçlerine dahil olmaları amaçlanır.

Yenimahalle'de Özel Ortaokul 'da Bir üst eğitim kurumu olan liseye hazır olmaları ve kendileri için arzulanan eğitsel ve mesleki hedeflere yönelmeleri sağlanır. Kampüs Ortaokulu’nda öğrencilerin ve öğretmenlerin bir aile duygusu ile beraber çalışma ortamı sunulur. Ailelerin çocuğa daha fazla ilgi göstermesi ve okuldaki faaliyetlere aktif katılımı sağlanır.

LGS’de Yüksek Başarı İçin Kampüs Koleji

Yenimahalle'de Özel Ortaokul, Kampüs Koleji ortaokulunda 18 yıllık dershanecilik deneyimimizi kaliteli, özverili ve dinamik bir öğretmen kadrosuyla  birleştirip öğrencilerimizin LGS’da iyi bir liseye yerleşmelerini sağlıyoruz. Bu başarıyı haftanın 6 günü verdiğimiz yoğun hazırlık programı, etkili eğitim koçluğu, taramalar, testler, sınav planlaması, ödev kitapçıkları, etütler ve ücretsiz birebir dersler ile sağlıyoruz.

Yenimahalle'de Özel Ortaokul Programımız

Yenimahalle'de Özel Ortaokul Kampüs Ortaokulu’nda, M.E.B Ortaokul Eğitim Programında düzenlenen ilke ve amaçlara uygun olarak, belirlemiş kazanımlar esas alınarak “YAPILANDIRICI EĞİTİM MODELİ” ve “PROJE TABANLI ÖĞRETİM MODELİ” uygulanmaktadır. Online Bilgilendirme ve iletişim Kampüs Kolejinde öğrencilerimizin o gün içerisindeki tüm aktiviteleri sms ve mail yoluyla velilerimize iletilir. Ayrıca öğretmenlerimiz velilerimizi çocukları ile ilgili gün içerisindeki yapılan dersler, etkinlikler, proje ödevleri ile ilgili okul otomasyon programı aracılığıyla bilgilendirir.16 – 18 Kişilik Sınıflarımız akıllı tahtalarla donatılmış, ferah ideal öğrenme ortamına sahip, en fazla 18 kişilik eğitim verilen homojen sınıflardır.

Yenimahalle'de Özel Ortaokul, Birebir özel ders öğrencilerimizin başarılı olmaları standart bir eğitimin ötesinde kişiye özel bir eğitim gerektirir. Bu çerçevede Kampüs Koleji’nde sınıf dersleri ve sınıf etütleri ile yetinmeyip öğrencinin kendine özgü öğrenme ve anlama kabiliyetine göre birebir özel dersler verilir. Kampüs Koleji’nde her hafta cuma günleri karne verilir. Bu haftalık karnede öğrencinin ödevini yapıp yapmadığı, proje ödevlerindeki performansı, her ders sonunda yapılan quizlerden aldığı notlar, öğrencinin derse katılımı, yazılı ve sözlü sınavlardan aldığı notlar, haftalık kitap okuma performansı gibi konular yer alır. Öğrenciler gördükleri tüm derslerden günlük olarak ödevlendirilirler. Branş öğretmenleri bu ödevlerin kontrollerini her gün düzenli olarak yaparlar.

Yenimahalle'de Özel Ortaokul Kampüs Kolejleri’nde öğrencilerimiz sınavlara hazırlık eğitimi alırken bir yandan da fiziksel ve zihinsel gelişimlerine katkı sağlayacak aktivitelerle deşarj olurlar. Okulumuzda bulunan 3000 m lik geniş spor sahalarında vücutlarındaki toksinleri atarlar ve çeşitli kültürel ve sanatsal aktivitelerle rahatlarlar. Öğrencilerimiz akademik başarılarının yanında ailesine ve topluma saygılı, milli manevi değerlerine bağlı, geleceğimizi emanet edebileceğimiz bedensel ve ruhsal bakımdan sağlıklı ve donanımlı, sorumluluk bilinci yüksek bireyler olarak yetiştirilirler. Yıl boyunca sürekli gerçekleştirilen rehber öğretmen öğrenci görüşmeleriyle öğrencinin hedefine odaklanması sağlanır. Öğrencinin durumu ile ulaşması gereken hedefleri arasındaki mesafe tespit edilir. Öğrenciye ders çalışma programı hazırlanır ve takibi yapılır.

Yenimahalle'de Özel Ortaokul 'da Tüm öğrencilerimiz her gün derslerin bitiminde o gün işlenen konuların tekrarını ve verilen ödevlerini yapmak için 2 saat öğretmenleri gözetiminde zorunlu ders çalışma saatlerine katılırlar. Öğrencinin performansında ailenin rolü çok önemlidir. Kampüs Kolejlerinde aile – öğrenci – okul işbirliği ile öğrencinin başarısına yapılan katkı önemli oranda artırılmaktadır. Bu kapsamda ailelerle sık sık rehberlik toplantıları, aile iletişim seminerleri, çocuğun yaş gurubuna ait dikkat edilmesi gereken noktalarla ilgili konunun uzmanları tarafından konferanslar düzenlenir. Çocuğun yaş gurubuna ait dikkat edilmesi gereken noktalarla ilgili konunun uzmanları tarafından konferanslar düzenlenir.

DİL EĞİTİMİ

Yenimahalle'de Özel Ortaokul Kampüs Koleji’nde yabancı dil eğitimin öneminin bilincinde olarak, İngilizce eğitim sistemimizin temellerini dünya vatandaşlığı çerçevesinde oluşturuyoruz. Amacımız; öğrencilerimizin yabancı dil konusunda hem grammar hem de speaking anlamında yetkin bireyler olmasını sağlamaktır. Bu bağlamda, kayıt aşamasında öğrencilerimizin CLT (Campus Language Test) ile dört temel becerisini (writing, listening, reading, speaking) ölçülür. Native Teacher eşliğinde en az 2 saat Speaking Conversation dersi ile konuşma becerisi desteklenir. Danışmanlı (Grupla) Dil Öğretim Yöntemini (Community Language Learning) kullanan öğrencilerimiz düzenli aralıklarla Oxford Online Practice Test uygulamalarına tabi tutulur.

Yenimahalle'de Özel Ortaokul Kampüs Koleji’nde İngilizce öğretmenleri ders içerisinde ve ders dışında öğrencilerle İngilizce konuşarak onların dil öğrenmedeki motivasyonlarını ve şevklerini canlı tutar. Öğretmenlerin derste uyguladıkları İngilizce etkinlikler dil öğrenimini kolaylaştırır. Sınıf içi etkinliklerden bazıları; eşli çalışma, grup çalışması, role play, oyunlar, anketlerdir. Bunun yanında yıl içerisinde okulumuzda düzenlenen Dil Yarışmaları ve Dil Şenliği de keyifli ve öğretici aktiviteler arasında yer alır.

Okulumuzda öğrencilerimizin dil öğrenimi online olarak da desteklenir. Online okuma, dinleme, ses kaydetme programımız RAZKIDS öğrencilerimizin en keyif aldığı programlar arasındadır.

Anaokulu ve İlköğretim’de “Fun Englis Pe Club” ve “Musical and Creative Drama” etkinlikleriyle öğrencilerimiz İngilizceyi yaşayarak öğrenir.

Velilerimiz, K12NET sistemimizden öğrencilerimizle alakalı tüm bilgi, ödev, rapor ve sonuçlara ulaşılabilir. Aynı zamanda, kuvvetli ve efektif veli diyaloğu için Öğrenci Eğitim Günlüğü uygulaması olan Learning Managment System (LMS NEO) online programı da kullanılır.

ORTAOKUL ATÖLYE VE KULÜPLER

ATÖLYELERİMİZ

KULÜPLER

-Satranç Kulübü

-Doğa Eğitimi ve Çevre Koruma

-Bilim ve Teknoloji Kulübü

-El Sanatları Kulübü

-Kültür ve Edebiyat Kulübü

-Sinema ve Tiyatro Kulübü

-Zeka Oyunları Kulübü

-Fotoğrafçılık Kulübü

-Gezi ve Turizm Kulübü

-Enstrüman Kulübü

-Fen Kulübü

-Iphoneography Kulübü

-Oryantiring

-Eğlenceli Matematik

-Yaratıcı Yazarlık

-Astronomi ve Uzay Bilimleri

Test

Form Gönderimi

Tamam