OUR NATIONAL AND INTERNATIONAL PROJECT (ULUSAL VE ULUSLARARASI PROJELERİMİZ)

öz evler kampüs anadolu lisesi

ÖZEL ÖZ EVLER KAMPÜS ANADOLU LİSESİ HAKKINDA

Özel Öz Evler Kampüs Anadolu Lisesi denilince ilk akla gelen Kampus Kolejinde, eğitim programımız sarmal bir yapıda olup, her ders ve konu, birbiri ile ilişkilendirilerek disiplinler arası çalışılmaktadır. Ders konularımız MEB müfredatı ile beraber öğrencilerin ilgi alanlarından ve günlük yaşamlarından seçilmektedir. Eğitim programımızın temelinde etkin katılım, bireysel hız, somuttan soyuta, basitten karmaşığa, kolaydan zora bir sistem ve Değerler Eğitimi (İnsanlık Sanatı) yer almaktadır.

Öğrencilerimiz birbirinden ilginç deneylerle bilim ve teknolojiyi erken yaşta tanır ve hayatın içine katar. Her bir çocuğumuzun ilgi ve yetenekleri, dünya standartlarına uygun ölçme değerlendirme metotlarıyla keşfedilip geliştirilir.

Özel olarak hazırlanmış farklı atölyelerde öğrencilerimizin el becerileri geliştirilerek, hayal güçlerinin sınırları zorlanarak hem eğlenip hem de öğrenmeleri sağlanır.

YKS PROGRAMIMIZ

Özel Öz Evler Kampüs Anadolu Lisesi denilince ilk akla gelen Kampus Kolejinde öğrencilerimizin ilgi, yetenek, beceri ve akademik başarısı baz alınarak donanımlı ve yoğun bir YKS Hazırlık Programı uygulanır. Kampüs Koleji olarak amacımız; öğrencilerin yeteneğini, ilgisini, kişilik özelliklerini keşfetmek, meslekleri tanımalarını sağlamak, akademik eğitim programı ile eğitmek ve doğru kariyer hedefine ulaştırarak mutlu bireyler olmalarını sağlamaktır.

TYT ve AYT grupları bireye özgü bir eğitim modeli ile sınava hazırlanır ve her süreçleri sınav danışman öğretmenleri ve rehberlik servisi tarafından takip edilir.

Öğrencilerimize cumartesi günleri TYT-AYT denemeleri uygulanır, deneme sınavının olmadığı günler ise sınıf danışman öğretmeni ve rehberlik servisinin eksik tespit ettiği öğrencilere grup veya birebir etütler verilir. Rehber öğretmenlerimiz, mevcut durumlara dair geri bildirimleri okul idaresine, velilere ve öğrencilere bildirip çalışma programını yeniden günceller.

Rehberlik servisi, öğrenciye sunduğu özel kariyer rehberlik sistemi ile öğrencilerin üniversite bölümlerine yönelik tercihlerinin belirlenmesini sağlar ve belirlenen hedef için planlama yapar. Üniversite bölümlerini ve meslekleri tanıtmak amacıyla okulda “Kariyer Günleri” gerçekleştirilir. Bu süreçte öğrencilerin kaygılarını en aza indirmek amacıyla motivasyon görüşmeleri ve buna yönelik seminerler düzenlenerek  öğrencilerin bu sınavdan zaferle çıkmaları sağlanır.

Öğrencilerin sınav sürecinde yaşadığı kaygıların en önemli nedenlerinden biri, eğitim-öğretim yılı içerisinde TYT ve AYT konularının yetişip yetişemeyeceğidir. Buna yönelik,  11. sınıfta erken başlayan TYT/AYT programı ile öğrencilerimizin 12. sınıfa ve sınava hazır olmaları sağlanır.

Özel Öz Evler Kampüs Anadolu Lisesi ve Dil Eğitimi

Yabancı dil eğitimin öneminin bilincinde olarak, İngilizce eğitim sistemimizin temellerini dünya vatandaşlığı çerçevesinde oluşturuyoruz. Amacımız; öğrencilerimizin yabancı dil konusunda hem grammar hem de speaking anlamında yetkin bireyler olmasını sağlamaktır. Bu bağlamda, kayıt aşamasında öğrencilerimizin CLT (Campus Language Test) ile dört temel becerisini (writing, listening, reading, speaking) ölçülür. Native Teacher eşliğinde en az 2 saat Speaking Conversation dersi ile konuşma becerisi desteklenir. Danışmanlı (Grupla) Dil Öğretim Yöntemini (Community Language Learning) kullanan öğrencilerimiz düzenli aralıklarla Oxford Online Practice Test uygulamalarına tabi tutulur.

İngilizce öğretmenleri ders içerisinde ve ders dışında öğrencilerle İngilizce konuşarak onların dil öğrenmedeki motivasyonlarını ve şevklerini canlı tutar. Öğretmenlerin derste uyguladıkları İngilizce etkinlikler dil öğrenimini kolaylaştırır. Sınıf içi etkinliklerden bazıları; eşli çalışma, grup çalışması, role play, oyunlar, anketlerdir. Bunun yanında yıl içerisinde okulumuzda düzenlenen Dil Yarışmaları ve Dil Şenliği de keyifli ve öğretici aktiviteler arasında yer alır.

Velilerimiz, K12NET sistemimizden öğrencilerimizle alakalı tüm bilgi, ödev, rapor ve sonuçlara ulaşılabilir. Aynı zamanda, kuvvetli ve efektif veli diyaloğu için Öğrenci Eğitim Günlüğü uygulaması olan Learning Managment System (LMS NEO) online programı da kullanılır.

LİSE ATÖLYELER

-Marangozluk Atölyesi

-Hamur Atölyesi

-Seramik Atölyesi

-Ebru Atölyesi

KULÜPLER

-Satranç Kulübü

-Doğa Eğitimi ve Çevre Koruma

-Bilim ve Teknoloji Kulübü

-El Sanatları Kulübü

-Kültür ve Edebiyat Kulübü

-Sinema ve Tiyatro Kulübü

-Zeka Oyunları Kulübü

-Fotoğrafçılık Kulübü

-Gezi ve Turizm Kulübü

-Enstrüman Kulübü

-Fen Kulübü

-Iphoneography Kulübü

-Oryantiring

-Eğlenceli Matematik

-Yaratıcı Yazarlık

-Astronomi ve Uzay Bilimleri

Test

Form Gönderimi

Tamam