OUR NATIONAL AND INTERNATIONAL PROJECT (ULUSAL VE ULUSLARARASI PROJELERİMİZ)

sağlık, güvenlik ve beslenme

Yenimahalle Kampüs Koleji nde Beslenme


Yenimahalle Kampüs Kolejinde sağlıklı beslenme kuralları dikkate alınır. Öğrenci yaş grubuna göre kalori değerleri hesaplanarak çeşitli zengin yemek listeleri oluşturulur. Hijyenik koşullarda hazırlanan yemekler yemek salonu ve kafeterya öğrencilere hizmet verir.

Yenimahalle Kampüs Koleji nde Anasınıfı öğrencileri sabah kahvaltısı, öğle yemeği ve ikindi kahvaltısı olmak üzere üç öğündür. İlkokul öğrencileri sabah kahvaltısı ve öğle yemeği olmak üzere iki öğündür. Ortaokul ve lise öğrencileri ise öğle yemeği , bir öğün yemek hizmeti alırlar. Yemek listeleri her ay düzenli olarak veliye gönderilir ve web sayfamızda yayımlanır.

Yenimahalle Kampüs Koleji nde Sağlık


Öğrencilere acil durumlarda gerekli ilk yardımı yapabilmek için hizmet veren revirde bir hemşire hazır bulunur. Kampüs Koleji’nde deneyimli hemşiremiz öğrencilerimize ilk yardım ve acil önlemler için tam gün görev yapar. Hemşiremiz okulumuzda her türlü önleyici sağlık tedbirlerini alır, ilaç tedavisi ve enjeksiyonların düzenli yapılmasını sağlar ve acil yardım alması gereken öğrencilerin hastaneye naklini gerçekleştirir. Yayılma olasılığı bulunan bulaşıcı hastalıklara karşı uyarılarda bulunur.

Öğrencilerimizin aşılarının yapılmasında ve gerekli göz, ağız ve diş gibi sağlık taramalarında öğrencilerin yanında bulunur ve revir defterine kaydeder.

Öğrencilerin durumlarıyla ilgili kontroller yapılır ve sonuçların kaydı tutulur. Rahatsızlık durumunda veli bilgilendirilir.

Yenimahalle Kampüs Koleji nde Ulaşım

Öğrencilerimizin okula ulaşımı 14-18 öğrenci kapasiteli,  denetlenen servis araçlarıyla yapılır. Servis araçlarımız “Okul Servis Araçları Hizmet Yönetmeliği”ne uygundur. İlkokul ve anaokulu öğrencilerini taşıyan servislerimizde hostesler görev yapmaktadır.
Tüm servis araçlarımızda öğrencilerimizin emniyet kemeri takmaları istenir. Servislerimiz, verilen adresten öğrencileri alarak ders başlangıcından en geç 15 dakika önce okula varacak şekilde alırlar. Öğrencilerin evlerinden alınma ve bırakılma saatleri velisiye bildirilir.

Yenimahalle Kampüs Kolejinde Güvenlik


Yenimahalle Kampüs Kolejinde giriş ve çıkışlar güvenlik görevlileri vardır. Görevliler, başta öğrenciler olmak üzere tüm öğretmen ve personelin güvenliğinden sorumludur. Okul ve çevresi güvenlik kameralarıyla izlenir ve 24 saat güvenlik kontrolü sağlanır.

 Okulumuz günün 24 saati 30 adet gece görüşlü kamerayla sürekli takip edilmekte ve kayıt altına alınmaktadır. Okulumuzun giriş çıkışları sürekli olarak sertifikalı güvenlik personeli ile denetlenmektedir. Eğitim-öğretim saatleri içerisinde öğrencinin dışarı çıkışına müsaade edilmez. Misafirlerin geliş ve gidişleri kimlikleri alınarak ve danışmaya haber verilerek kontrol altında tutulur. Öğrencilerimizin servislerle olan giriş çıkışları arka kapıdan ve nöbetçi öğretmen eşliğinde yapılır. Ön girişteki giriş çıkışlardan ise ilkokul sekreterimiz sorumludur. Çocuklarınızın güvenliği emin ellere teslim edilir.

Test

Form Gönderimi

Tamam